O Karboksyterapii


Karboksyterapia, czyli leczenie z użyciem dwutlenku węgla to przełom w medycynie estetycznej.
To metoda bezpieczna, bardzo mało inwazyjna, a niezwykle skuteczna, co potwierdzają liczne badania kliniczne na całym świecie.

Dwutlenek węgla wykorzystywany jest w medycynie od kilkudziesięciu lat. W latach 30-tych francuscy kardiolodzy z uzdrowiska Royat zastosowali go po raz 1-szy zalecając pacjentom z niewydolnością żylną kąpiele w wodzie nasyconej CO2.

Do dnia dzisiejszego w niektórych uzdrowiskach polecane są tzw. suche kąpiele z CO2 – jest to specjalnością m.in. uzdrowiska w Długopolu Zdroju.

W latach 90-tych zaczęto dwutlenek węgla podawać śródskórnie w leczeniu owrzodzeń na tle miażdżycy i cukrzycy. Kiedy okazało się, ze wprowadzany pod skórę dwutlenek węgla poza skutkami terapeutycznymi poprawia również jej wygląd, karboksyterapia uzyskała nowy wymiar.

Gaz zaczęto wykorzystywać do walki z wiotkością i starzeniem skóry, cellulitem, rozstępami, bliznami i nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Karboksyterapia:

  • zmniejsza wypadanie włosów 0 43%
  • redukuje tkankę tłuszczowa o 29%
  • zwiększa syntezę kolagenu i elastyny o 36%
  • minimalizuje rozstępy o 60-80%

Aktualnie wskazania do karboksyterapii dzieli się na medyczne i estetyczne.

Karboksyterapia w połączeniu z mezoterapią uznana została za najlepszy zabieg 2014 roku i uzyskała PERŁĘ DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ.

Karboksyterapia Katowice

lek. med. Magdalena Laber-Matuszak, kosmetolog

         Zabieg karboksyterapii jest w 100% bezpieczny i daje rewelacyjne efekty, widoczne już po pierwszej wizycie.* Dedykowany jest pacjentom w każdym wieku, nie wymaga specjalnego przygotowania, ani też nie wyłącza z codziennej aktywności zawodowej. W naszym gabinecie zabieg karboksyterapii wykonuje lekarz kosmetolog.
promocja
Odbierz prezent:
w celu zapoznania się z metodą karboksyterapii
zapraszamy na pierwszy zabieg całkowicie za darmo!

* promocja ograniczona czasowo do: 2022-08-14