Mechanizm Działania


Dopływ tlenu do skóry u osoby 30-letniej spada o ok.25%, a u 40-latka o ok.50%, ponieważ priorytetem jest zaopatrzenie w tlen narządów wewnętrznych.Regeneracja komórek przy zmniejszonej ilości tlenu odbywa się z trudem, a funkcje tworzenia kolagenu i elastyny są upośledzone, co prowadzi do utraty elastyczności skóry.
W ciągu 7 dni po zabiegu karboksyterapii obserwuje się wzmożoną cyrkulację tlenu w miejscach aplikacji CO2.. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, a drenaż limfatyczny zwiększony.

Karboksyterapia jest zgodna z procesem fizjologicznym zachodzącym stale w naszym organizmie. Po aplikacji gaz dostaje się do płuc i zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny jako produkt wymiany gazowej.
W trakcie zabiegu ilość podawanego CO2 jest zbliżona do ilości gazu produkowanego w trakcie wysiłku fizycznego.
Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzyknięciu przy pomocy specjalistycznego urządzenia kontrolowanych dawek CO2, co uruchamia kaskadę powiązanych ze sobą reakcji.

Injekcja CO2 prowadzi do zwiększonego przepływu krwi, a więc zwiększonego dostarczenia tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru. Zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, w związku z czym hemoglobina chętniej zostawia w tkankach przyniesiony ze sobą tlen.
Poprawia się mikrokrążenie. Rozszerzają się drobne naczynia włosowate i tworzą się nowe kapilary.
W skórze dochodzi do kontrolowanej reakcji zapalnej, rozpoczyna się wzmożona synteza kolagenu, poprawia się jędrność i elastyczność skóry. Jest to proces wielomiesięczny.

Karboksyterapia Katowice

lek. med. Magdalena Laber-Matuszak, kosmetolog

         Zabieg karboksyterapii jest w 100% bezpieczny i daje rewelacyjne efekty, widoczne już po pierwszej wizycie.* Dedykowany jest pacjentom w każdym wieku, nie wymaga specjalnego przygotowania, ani też nie wyłącza z codziennej aktywności zawodowej. W naszym gabinecie zabieg karboksyterapii wykonuje lekarz kosmetolog.
promocja
Odbierz prezent:
w celu zapoznania się z metodą karboksyterapii
zapraszamy na pierwszy zabieg całkowicie za darmo!

* promocja ograniczona czasowo do: 2022-08-14