Wskazania do karboksyterapii
Karboksyterapia jest jedyną metodą, która dzięki wielokierunkowemu działaniu wpływa na wszystkie czynniki odpowiedzialne za powstawanie cellulitu.
Leczenie rozstępów to wyzwanie dla medycyny estetycznej. Karboksyterapia to jedyna metoda leczenia zarówno świeżych, jak i starych rozstępów. Skuteczność sięga 60-80%.
Karboksyterapia daje satysfakcjonujące efekty np. przy leczeniu blizn po cięciu cesarskim. Proces usuwania blizny zachodzi stopniowo, skóra regeneruje się wraz z kolejnym zabiegiem. Leczenie najlepiej zacząć 2-3 tygodnie po zagojeniu rany.
Karboksyterapia redukuje lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej poprzez wielokierunkowe działanie: mechanicznie rozbija tkankę tłuszczową, chemicznie rozpuszcza komórki tłuszczowe, poprawia ukrwienie tkanek i nasila drenaż limfatyczny.
Ponieważ adipocyty, czyli komórki tłuszczowe są niezwykle wrażliwe na działanie dwutlenku węgla karboksyterapia pozwala wyeliminować depozyty tłuszczu, które nie zostały usunięte w trakcie zabiegu liposukcji.
Dzięki różnorodnym mechanizmom działania karboksyterapia rewitalizuje okolicę oczu likwidując cienie i "worki" pod oczami, zmarszczki statyczne oraz "poduszeczki" tłuszczowe.
Bardzo dobre rezultaty uzyskuje się po 3-4 tygodniach stosowania karboksyterapii w redukcji zmarszczek wokół oczu i ust oraz drobnych zmarszczek na szyi. Skóra staje sie jędrna.
Remodeling zaczyna się już po kilku zabiegach karboksyterapii i trwa wiele miesięcy, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry i poprawą jej jędrności.
Karboksyterapia daje spektakularne efekty nawet w tak trudnych do leczenia miejscach, jak ramiona czy brzuch, bowiem poprawia ukrwienie tkanek i stymuluje synrtezę kolagenu i elastyny.
Karboksyterapia jest zabiegiem pozwalającym zregenerować skórę dłoni, bowiem injekcje dwutlenku węgla pobudzają syntezę kolagenu i elastyny zwiększając jędrność wiotczejącej skóry. Tkanki stają się lepiej dotlenione i odżywione.
Karboksyterapia usprawniając mikrokrążenie w skórze głowy poprawia odżywienie mieszków włosowych, co w istotny sposób wpływa na kondycję włosów, stają się one grubsze i gęste.
Karboksyterapia usprawniając mikrokrążenie poprawia funkcjonowanie istniejących naczyń, wtórnie naczynka pajączkowato rozszerzone ulegają redukcji i stają się mniej widoczne.
To problem dotyczący 80% mężczyzn i 30% kobiet. Są różne rodzaje i różne przyczyny łysienia. Karboksyterapia stymulując wzrost macierzy włosa powoduje ich wyraźne zagęszczenie.
Zauważono, że poprawa ukrwienia tętniczego skóry powoduje regresję zmian łuszczycowych. Karboksyterapia przyspiesza leczenie zmian i wydłuża znacznie okresy remisji.
Kluczowym etapem w procesie gojenia jest tworzenie nowych naczyń krwionośnych, a karboksyterapia stymuluje neowaskularyzację i rewaskularyzację. Skojarzenie zabiegu karboksyterapii z aplikacją preparatów pozyskiwanych z krwi powoduje wybitnie szybkie gojenie się ran.
Karboksyterapia stworzona została z myślą o zwalczaniu chorób układu krążenia. Pod wpływem CO2 tworzą się drobne, nowe naczynia krwionośne i usprawniają już istniejące.
Zmiany w mikrokrążeniu charakterystyczne dla zespołu Raynauda ulegają pod wpływem karboksyterapii regresji, poprawia się ukrwienie palców i stan kliniczny pacjenta.
Karboksyterapia pobudzając krążenie w drobnych naczyniach powoduje ustąpienie bólu skurczowego, bowiem zwiększa się zaopatrzenie mięśni w tlen i substancje odżywcze
Owrzodzenia skóry są konsekwencją niedokrwienia danego obszaru. Najczęstszą przyczyną owrzodzeń są: niewydolność żylna neuropatia w przebiegu cukrzycy Pogorszenie krążenia prowadzi do martwicy tkanek ...