Łuszczyca
W etiopatogenezie tego schorzenia niewątpliwą rolę odgrywają czynniki genetyczne i immunologiczne, znane są również czynniki sprzyjające zachorowaniu (stres, urazy, infekcje, niektóre leki, zaburzenia hormonalne), ale współczesna medycyna nie zna jeszcze konkretnego lekarstwa leczącego łuszczycę. Wszystkie dotychczas stosowane metody prowadzą do różnie długo trwającej remisji objawów.
Istotnym badaniem diagnostycznym w łuszczycy jest kapilaroskopia – pozwala ocenić stan naczyń włosowatych w obrębie zmian skórnych. Charakterystyczne są zmiany ilościowe i jakościowe kapilar. Obserwuje się wydłużenie części żylnej naczyń włosowatych kosztem skrócenia części tętniczej tych naczyń. Ponadto w obrębie blaszki łuszczycowej obserwuje się zdeformowane kapilary o poskręcanym, wężykowatym przebiegu. Nieprawidłowości w obrębie kapilar utrzymują się kilka miesięcy po zniknięciu zmian skórnych. Liczba pętli naczyniowych w bezpośrednim sąsiedztwie zmian skórnych jest większa niż w ich obrębie. Obraz kapilaroskopowy jednoznacznie pokazuje upośledzone mikrokrążenie w obrębie blaszki łuszczycowej.
Również najczęstsze rozmieszczenie zmian skórnych (łokcie, kolana, skóra głowy) świadczy o tym, że zmiany lokalizują się przede wszystkim tam, gdzie jest gorsze ukrwienie fizjologiczne skóry.
Jednoznacznie zauważono, że poprawa ukrwienia tętniczego skóry powoduje regresję zmian łuszczycowych. Dlatego u większości chorych obserwuje się poprawę po wszelkich zabiegach fizykalnych poprawiających miejscowe ukrwienie (borowina, parafina itp.)
Karboksyterapia powoduje neowaskularyzację (czyli tworzenie nowych naczyń krwionośnych) i rewaskularyzację (udrażnianie dotychczasowych naczyń krwionośnych), co potęguje dotlenienie i prawidłowe odżywienie tkanek.
Po terapii dwutlenkiem węgla obserwuje się prawidłowy obraz kapilaroskopowy skóry z łuszczycą.
Dlatego też karboksyterapia zalecana jest do terapii łuszczycy, w połączeniu z tradycyjnymi metodami medycznymi przyspiesza leczenie zmian i wydłuża znacznie okresy remisji.
Karboksyterapia jest wskazana we wszystkich odmianach łuszczycy za wyjątkiem łuszczycy krostkowej i paznokciowej.
lek. med. Magdalena Laber-Matuszak, kosmetolog
Zabieg karboksyterapii jest w 100% bezpieczny i daje rewelacyjne efekty, widoczne już po pierwszej wizycie.* Dedykowany jest pacjentom w każdym wieku, nie wymaga specjalnego przygotowania, ani też nie wyłącza z codziennej aktywności zawodowej. W naszym gabinecie zabieg karboksyterapii wykonuje lekarz kosmetolog.
zapraszamy na pierwszy zabieg całkowicie za darmo!
Zobacz opinie o Gabinecie Cynamon:
zapraszamy na pierwszy zabieg całkowicie za darmo!